Régi feszületet kapott vissza szegedi rendházunk

Kongregációnk alapításának 185. évfordulóján, 2018. október 24-én Szegeden rendhagyó eseményre került sor: a nővérközösség kérésére Kelemen atya (OFM) szentmisében megáldotta és ünnepélyesen elhelyezte a nővérkápolnában azt a feszületet, melyet az 1950-es év elején a nővérek adtak oda megőrzésre az iskola akkori rajztanárának, Dobóczky Gizellának. Ő és családja, – többek között sógora, Kopasz Ferenc, majd Kopasz Flóriánné – a szegedi nővérközösség 1950 nyarán történő feloszlatása után több mint hatvan évig őrizte a rábízott feszületet.

Tovább...

 

 

 

 

Ez a feszület létével és történetével arra hív minket, hogy a rendalapító, Gerhardinger Terézia anya nővéreihez intézett bíztató szavait kövessük, vagyis

„Istenbe helyezzük bizalmunkat, akinek akarata nélkül egy hajszálunk sem esik le, és ne rettenjünk vissza a felénk ragyogó kereszttől, mert ahol a kereszt, ott Krisztus is közel van.” (Körlevél, 1872)

 

Hasonló feszület egy hajdani szegedi osztály falán.