Balatoni Csillagösvény 2017 - FRISSÍTVE

Idén is útnak indul júliusban a Balatoni Csillagösvény missziós körút Böjte Csaba testvérrel, szovátai énekes missziónk Marosszéki Kodály Zoltán Gyermekkórusával és a dévai gyerekekkel.

A július 19-i megnyitó eseményről híradás a Magyar Kurír katolikus hírportálon!>>

Tovább...

Ötödik alkalommal járják be a Balaton környéki településeket, szereznek közösen lelki és művészi élményt a helyi lakosoknak, a jótékonysági körút bevételével pedig a Marianum lelkiségi-kulturális központot támogatják.

A Boldogasszony Iskolanővérek 2004 óta tartják fenn énekes missziójukat Szovátán. Nagy Éva M. Vera nővér és Czakó Gabriella, a rend társult tagja hétről hétre felkeresik mozgó énekes iskolájukkal a Felső-Nyárádmente falvainak gyerekeit. A nevelés és oktatás e rendhagyó formájával nemcsak a Kodály módszert, a népi hagyományok művelését, a klasszikus zene szeretetét terjesztik a székely gyermekek között, hanem létrejött körülöttük egy nagy közösség is, melyet a közös hit, a közös értékek tartanak össze. A Marianum ház ennek a közösségnek szolgál otthonul: próbaterem, kórustáborok, énekes és hangszeres képzés helyszíne a gyerekek számára, a felnőttek részére pedig szakmai képzéseknek ad helyet.


A Marianum életéről, az ottani eseményekről szolgál hírekkel, képekkel a ház Facebook-oldala.

Korábbi híreink határon túli misszióinkról.


Böjte Csaba testvér, akinek szovátai gyermekotthonába is járnak Vera nővérék, kezdettől elkötelezett volt a misszió iránt. Annak érdekében, hogy a Marianum, ahogy mondani szokta, valóban „imából és éneklésből” épülő ház lehessen, elindította a Balatoni Csillagösvény missziós körutat. Ezeken az alkalmakon a gyerekek énekelnek, Csaba testvér pedig prédikál. Sokan adakoztak nagylelkűen az eddigi körutak, és más, hozzájuk csatlakozó kulturális események során. Számos ember összefogásának köszönhető, hogy 2016 Pünkösdhétfőjén végre felszentelhettük a Marianumot. Mindnyájuknak hálásak vagyunk azért, ami már megvalósult, és már csak néhány lépés – a járdák, kerítés, fásszín, garázs kiépítése – hiányzik, hogy valóban kész legyen a ház, a kert, idén erre kérjük az adományokat.

Támogatóink listája

Az idei, V. Balatoni Csillagösvény állomásai:

JÚLIUS 19. (SZERDA)            19 óra      BALATONBOGLÁR, szentmise a Szent Kereszt Felmagasztalása templomban

JÚLIUS 20. (CSÜTÖRTÖK)     18 óra      BALATONFÜRED, Koloska völgy, a Gyermek Jézus kegyhely felszentelése

JÚLIUS 21. (PÉNTEK)            18 óra      BALATONALMÁDI, Hungarikum Fesztivál színpadán
                                                                     hangverseny, előadás,majd 19 órakor szentmise
                                                                     a Szent Erzsébet parkban a Zenepavilonnál.
                                                                     Esőhelyszín: Szent Imre templom

JÚLIUS 22. (SZOMBAT)         18 óra      SZÁNTÓDPUSZTA, hangverseny, majd szentmise és autószentelés

JÚLIUS 23. (VASÁRNAP)        10 óra     SIÓFOK, Fő tér, hangverseny, majd 11 óra 30-kor hálaadó szentmise

JÚLIUS 23 (VASÁRNAP)         18 óra      ANDOCS, szentmise

JÚLIUS 24 (HÉTFŐ)               18 óra      KAPOSVÁR, szentmise a Nagyboldogasszony-székesegyházban

JÚLIUS 25 (KEDD)                15 óra       KAPOSVÁR, Póni EB megnyitóünnepsége, székelykapu-szentelés

CsatolmányMéret
PDF ikon csillagosveny2017v.pdf202.19 KB