Videók

Társult tagok zarándoklata Bajorországban

2017. július 7. és 11. között iskolanővérek, jelöltek, társult tagok és munkatársak közösen kerestük fel azokat a helyeket Bajorországban, melyek tanúi voltak a Boldogasszony Iskolanővérek alapítója, Gerhardinger Boldog Terézia anya születésének, gyermekkorának, hivatására ébredésének, és az iskolanővérek kongregációja létrejöttének. Majoros Márton társult tagunk készítette a filmes összefoglalót zarándoklatunkról.

Terézia anya nap a Patronában 2015 - VIDEÓ

Plósz Katalin M. Georgia 1939-2015

"Ha Isten vezető és nevelő kezét ismernénk fel mindig az élet történéseiben, sok dolgot egészen más szemmel néznénk, és mindent lelkünk üdvére tudnánk fordítani."

(Gerhardinger Boldog Terézia anya)

Iskolanővéri szakkollégiumok Magyarországon

A Boldogasszony Iskolanővérek magyarországi felsőoktatási szakkollégiumairól készült egy kisfilm. A készítők szándéka szerint azt a speciális szakmai munkát és közösségi működést mutatja be, ami egyedi módon segíti a fiatal katolikus/keresztény nők személyiségének kibontakoztatását. Szakkollégiumaink sajátos, női/iskolanővéri módon szolgálják  az eleven, ökumenikus szemléletű katolikus közösség létrehozását, a mai magyar társadalmi és  szakmai-szellemi kihívásokra a hiteles válaszok megtalálását  és a szakkollégium tagjainak lelki-spirituális fejlődés útkeresését.

Fürkésszétek!

A Boldogasszony Iskolanővérek fiatal és idősebb nővéreinek közös filmes ajándéka a szerzetesek és az irgalmasság évére a pápa gondolatait közvetítő Fürkésszétek! könyvecske sajátos feldolgozásával.
Reméljük, ugyanolyan szeretettel fogadják, mint tavaly az Örüljetek! című filmünket.

SSND énekes misszió - Marosszéki Kodály Zoltán Gyermekkar

2015. november 14-én jótékonysági koncertet tartottak Pécsett erdélyi énekes missziónk javára. Erre az alkalomra készült a bemutatkozó kisfilm.

Mary Maher üzenete a szegedi nevelési konferenciára - 2015.

2015. november 6-7-én rendeztük meg "A Küldetéses Ember Iskolája" nevelési konferenciánkat, immár második alkalommal.

Idén a szegedi Karolina iskola látta vendégül a rendezvény 350 résztvevőjét, szerzetesnővéreket és civil munkatársaikat a rend 4 magyarországi iskolájából és határon túli misszióinkból.