Videók

Caroline 1. - "All that is good, starts small" - a Karolina sorozat első része már angol szinkronnal is!

First part of the series on the life of Blessed M. Theresa Gerhardinger (born as Caroline Gerhardinger), foundress of the congregation of School Sisters of Notre Dame.
The creators based the story on historical documents, adding elements of fiction where necessary.

Baráti M. Hostia nővér emlékére

Baráti Erzsébet M. Hostia
Boldogasszony iskolanővér

Aszód, 1921. január 6. – Budapest, 2017. november 24.

Hostia nővér nekrológja

Pálos M. Paschalis nővér, a Boldogasszony Iskolanővérek 75 éves jubilánsa

Idén két nővértársunk ünnepelte fogadalomtételének 75. évfordulóját: Pálos M. Paschalis nővér és Baráti M. Hostia nővér. A beszélgetés nyáron készült, Paschalis nővér emlékezik a jelöltség és a noviciátus idejére, novíciatársaira és a fogadalomtételre.

Társult tagok zarándoklata Bajorországban

2017. július 7. és 11. között iskolanővérek, jelöltek, társult tagok és munkatársak közösen kerestük fel azokat a helyeket Bajorországban, melyek tanúi voltak a Boldogasszony Iskolanővérek alapítója, Gerhardinger Boldog Terézia anya születésének, gyermekkorának, hivatására ébredésének, és az iskolanővérek kongregációja létrejöttének. Majoros Márton társult tagunk készítette a filmes összefoglalót zarándoklatunkról.

Terézia anya nap a Patronában 2015 - VIDEÓ

Plósz Katalin M. Georgia 1939-2015

"Ha Isten vezető és nevelő kezét ismernénk fel mindig az élet történéseiben, sok dolgot egészen más szemmel néznénk, és mindent lelkünk üdvére tudnánk fordítani."

(Gerhardinger Boldog Terézia anya)

Iskolanővéri szakkollégiumok Magyarországon

A Boldogasszony Iskolanővérek magyarországi felsőoktatási szakkollégiumairól készült egy kisfilm. A készítők szándéka szerint azt a speciális szakmai munkát és közösségi működést mutatja be, ami egyedi módon segíti a fiatal katolikus/keresztény nők személyiségének kibontakoztatását. Szakkollégiumaink sajátos, női/iskolanővéri módon szolgálják  az eleven, ökumenikus szemléletű katolikus közösség létrehozását, a mai magyar társadalmi és  szakmai-szellemi kihívásokra a hiteles válaszok megtalálását  és a szakkollégium tagjainak lelki-spirituális fejlődés útkeresését.