Terézia anya nap I. - 2015.05.08. - Diáktanítások

Minden évben nagy ünnep számunkra alapítónk, Gerhardinger Boldog Terézia ünnepe, május 9. Intézményeink különböző programokkal készülnek erre az alkalomra, melyekkel egyre közelebb kerülhetnek diákjaink és munkatársaink is Terézia anya megismerése által az ő életéhez, személyéhez, az iskolanővéri lelkiséghez.

A Patronában elmaradhatatlan része a napnak ilyenkor a 12 évesek tanítása annak emlékére, hogy Karolina Gerhardinger 12 éves volt, amikor elkezdett tanítani. Iskoláját megszüntették és az ott tanító, Notre Dame nővérek rendjét feloszlatták. A plébános őt és két társát kérte föl ekkor, hogy a náluk kisebb diákokat tanítsák, neveljék ezekben a nehéz időkben. A lányok nagy odaadással végezték munkájukat, sokat tanultak ők maguk is, és három év múlva tanítói oklevelet szereztek.

Terézia anya gyermekkorának ezt az időszakát elevenítjük föl mi is, amikor hatodikosaink 2-3-as csoportban, előre jól felkészülve egy-egy órát tartanak a náluk fiatalabb diáktársaiknak.

Az erről készült fotókat láthatják alább.

További kapcsolódó galériák: Akadályverseny, Oklevél átadás