Svetits tábor az Aggteleki Nemzeti Parkban - GALÉRIA 2016. július 8.

A Svetits általános iskolájának diákjai, Dr. Juhászné Rippert Teodóra és Ilauszky Gyöngyi tanárnők vezetésével, öt napot töltöttek az Aggteleki Nemzeti Park hegyei között, gyönyörű környezetben, lovak és dámszarvasok szomszédságában. Megnézték Aggteleken a csodálatos cseppkőbarlangot, túráztak Szádvár romjaihoz, valamint Jósvafőre. Útközben a természet szépségeit figyelték és vizsgálták. Láttak vaddisznókat és különleges jelenségeket. A tanösvényen csontokat is találtak. Lelkes szakemberek segítségével volt madárgyűrűzés és éjjeli lepkézés. A gyerekek emlékeket készítettek a kézműves foglalkozásokon. Jó hangulatú közösség kovácsolódott össze a lovas kocsikázás, a tábortűz, az éjjeli séta, a közös éneklés, Miskolc-Tapolcán a Barlangfürdőben való fürdőzés és a sok-sok játék során.