Patronás és bajor iskolás lányok közös filmzene koncertje - 2015.07.16.

Filmzene részletek és egyházi énekek töltik be a napokban a Boldogasszony Iskolanővérek Patrona Hungariae Gimnáziumának falait, ahol az énekkarosok és hangszeres diákok, tanárok bajor testvériskolásokkal együtt készülnek két budapesti fellépésre.

Július 16-án csütörtökön a Jezsuiták Jézus Szíve templomában a 19 órai szentmisén zenei szolgálatot teljesítenek a leányok, majd egy rövid hangversenyt adnak - elsősorban a repertoár egyházi jellegű darabjaiból. Másnap, július 17-én pénteken 19 órai kezdettel a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont dísztermében egy rendkívül gazdag műsort adnak "Filmzenék szimfonkusokkal" címmel. Többek között Az operaház fantomjából, a Nyomorultakból, a Schindler listájából és a Gyűrűk urából hangzanak fel részletek.

A müncheni Theresia Gerhardinger Gimnázium, ahonnan a vendégek érkeztek, a rendalapítóról, Gerhardinger Boldog Teréziáról kapta nevét. Terézia anyánk az iskolához és rendházhoz tartozó Szent Jakab templomban van eltemetve   A müncheni és a budapesti iskolanővéri intézmény között már régóta van cserediák kapcsolat a német nyelv gyakorlása céljából, ezúttal azonban a közös zenei érdeklődés köti össze a diákokat és a pedagógusokat.

Délelőttönként komoly, elmélyült próbák zajlanak, melyeket a két iskola tanárai vezetnek angol és német nyelven: a magyar tantestület részéről Nagy Andrea és Acsainé Dávid Ágnes tanárnők, a bajorok részéről pedig Bärbel Mörtl tanárnő és M. Annamarie Bernhard iskolanővér irányítják a szakmai munkát. Délutánonként a fiatalok Budapest látványosságaival ismerkednek a német szakos Csermely M. Irén és Gazdag M. Gemma nővér szervezésében.

A szentmisére és az azt követő koncertre illetve a "Filmzenék szimfonikusokkal" koncertre minden érdeklődőt szeretettel várnak a nővérek és a diákok.