Elhallgatott történelem - múzeumlátogatás és előadás - GALÉRIA

Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő és a Járom Kulturális Egyesület által kiírt Elhallgatott történelem c. pályázat keretében a Svetits Gimnázium 11. és 12. évfolyamos diákjai Dr. Barta Róbert tanszékvezető habil. egyetemi docens által tartott rendhagyó történelemórán vehettek részt.
A pályázati támogatás lehetővé tette, hogy érdeklődő tanulóink megtekinthessék a hajdúnánási Helytörténeti Múzeumban látható Kitaszítottak című kiállítást, amely a 2. világháborús magyar hadifoglyoknak, a malenkij robotra hurcoltaknak, a kitelepítetteknek és az 1956-os forradalom hőseinek állít emléket. A tárlatot Dr. Csiszár Imre, az MTA-DE Néprajzi Kutatócsoport munkatársa, Hajdúnánás alpolgármestere mutatta be a svetitses diákoknak.