Két fogadalomtétel

A szegedi rendház és iskola kápolnája

Novemberben két egymást követő napon is alkalmunk van rendalapítónkra emlékezni: november 16-án, 1835-ben tett örökfogadalmat a regensburgi Szent Gallusz kápolnában, november 17-én pedig 1985-ös boldoggá avatására emlékezünk.

Terézia anya fogadalomtételének évfordulóján egy 75 évvel ezelőtti első fogadalomtételre emlékezünk Pálos M. Paschalis nővérrel.

Tovább...

Pálos M. Paschalis nővérrel nyáron beszélgetett Lobmayer M. Judit nővér jelöltsége és noviciátusa idejéről, novíciatársairól és a fogadalomtételről.:

1951. Tóalmás

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baráti M. Hostia nővér Paschalis nővérrel együtt tett fogadalmat, idén kettőjüket ünnepeljük. A fenti kép 1951-ben, a szerzetesrendek szétszóratása után készült, Hostia nővért és idősebb nővértársát, Benita nővért ábrázolja tóalmási kis házuk udvarán. A lenti kép két éve készült a Patrona Hungariae Iskolaközpont kápolnájában, Szilágyi Lenke fotóművész munkája.

 2015. Budapest