Bizalom és bátorság - Kezdődik a káptalani év!

Ma kezdődik rendünkben az az időszak, melynek során imádsággal, és egész nemzetközi kongregációnkon átívelő dialógussal készítjük elő 24. Általános Káptalanunkat, átfogó tanácskozásunkat, amely pontosan egy év múlva, 2017. szeptember 26-án kezdődik az egyesült államokbeli Marriottsville-ben.

Tovább...

Rendünk életében ezeknek a tanácskozásoknak nagy szerepe van. Minden káptalannak feladata, hogy megfogalmazzon egy irányvonalat, ami a következő káptalanig rendünk nővéreihez, társult tagjaihoz és munkatársaihoz szóló felhívás.

Következő káptalanunk jelszava: "Bizalom és bátorság", előkészületi imája, melyet mostantól nővérközösségeinkben és intézményeinkben is gyakran imádkozunk majd együtt tanítványainkkal, munkatársainkkal, társult tagjainkkal együtt, a következő:

 

Jöjj Szentlélek, adj világosságot és erőt,

hogy felfogjuk szent hivatásunkat;

megismerjük, mik vagyunk,

mivé kell válnunk,

mit kell tennünk,

és valójában mit tehetünk,

hogy elérjük ezt a célt!

(Boldog Terézia Gerhardinger, 29, 
Bizalom és bátorság, június 3.)